Merhaba!

Ben Fatih Kibar. Seyahat etmek yıllardır en büyük tutkum oldu! Şimdiye kadar 14 ülke ve 100’den fazla şehirde bulundum. Şaşırtıcı ve renkli mimarilere, farklı kültürlere göz atmak, farklı şehirlerde dolaşmak, yeni harika yerler keşfetmek, eşsiz yerleri ziyaret etmek, yerel insanların arasına karışmak ve doğada yürüyüşler yapmak en sevdiğim şeyler arasındadır.

Bunun ötesinde 2013’ten beri tam zamanlı yurtiçi ve yurtdışı seyahatler yapan dijital içerik üreticisiyim. Hadigez.com’da seyahat etme tutkumu yazılı olarak paylaşmaya ve seni de bu harika dünyayı keşfedebilmen için ilham vermeye çalışıyorum. Tecrübelerime dair değerli seyahat ipuçları, rehberler ve videolar sunarak başkalarının da seyahat etmesini kolaylaştırmak istiyorum. Tüm maceralarımı, fotoğraf ve videolarımı burada ve blogum hadigez.com’da paylaşıyorum. Sadece fotoğraf/video çekmenin ve seyahat etmenin yanı sıra, doğada zaman geçirmeyi de seviyorum. Sizlere burada seyahatlerimde yaşadığım iyi-kötü anları, tecrübelerimi ve nasıl ucuza gezilir üzerine ipuçları içeren içerikler paylaşıyorum. Yolculuğuma ortak ol.. Sayfamı beğen ve hiçbir paylaşımı kaçırma!

Deneyimlerimi Instagram’da ve Facebook’ta fotoğraflarda, YouTube kanalımda videolarda ve web sitemdeki yazılarda sana ilham verecek ipuçları ve eğlenceli gerçeklerle paylaşıyorum!

İrangezirehberi.com, İran’a yapmayı planladığınız seyahat üzerine pek çok bilgi içeren kapsamlı bir gezi rehberidir. Gezilecek yerler, ulaşım, yeme-içme, konaklama, alışveriş, turlar, fuarlar ve daha fazlasının içerir. Tüm bu bilgilerin yanı sıra konuk yazarların deneyimlerini içeren bilgiler ve ipuçlarını da sunar.

Nasıl Başladı?

İrangezirehberi.com, seyahat etmem gereken tek bir ülke olan İran için mini bir proje olarak başladı. İran gezilecek yerler, İran uçak bileti, İran güvenli mi?, İran’da ne yenilir?, İran hava durumu vb. olmak üzere pek çok araştırma yapmıştım. Bu tür bilgiler İran’a gitmiş az sayıda gezi bloglarında mevcuttu ancak bilgiler çok dağınık ve eksikti. Tüm bu bilgileri ve daha fazlasını araştırıp ve deneyimleyip tasnifleyerek tek bir yerde toplama kararı aldım. Bunun sonucunda İrangezirehberi.com’u kurmuş oldum. Web site içerisinde İran seyahat planlamanızı tek bir yerden yapmanızı sağlayacak pek çok bilgiyi bulabilirsiniz.

İlk İran seyahatimi Haziran 2013 yılında yapmıştım. 10 gün süren İran gezim sonrası kaleme aldığım İran deneyimlerim ve sonrasında gelen yoğun sorular sonucu anladım ki bu muazzam ülke tekrar tekrar keşfedilmesi gerekiyor. İran seyahatim ve İran hakkında yazdığım rehber yazı ülkeye olan bakış açımı olumlu yönde değiştirmişti. Yüzlerce insanın sorularını cevaplamış, yüzlerce insanın İran’a gitmesine vesile olmuş ve pek çok konuşma daveti almıştım. Bugün ise İran’a seyahat danışmanlığı ve tur rehberliği yapmaktayım.

İran’a yönelik soruların artması sonucu www.irangezirehberi.com u kurmayı planladım. Şimdilerde ise çok mutluyum! Artık birlikte bu muazzam kültürü tek bir yerden besleyip büyüteceğiz. Sizin de desteğiniz ve İran seyahatlerinizi içeren bilgiler ile siteyi her geçen gün detaylandıracak ve İran’a gitmek isteyip de tedirgin olan insanlara ilham olacağız!

İran tehlikeli bir ülke, İran’da şeriat var gibi negatif düşüncelerin yanlış olduğunu ve herkesin İran’ı gezebileceğini anlatmak için İrangezirehberi.com şimdi ihtiyacınız olan ilhamı size veriyor. İrangezirehberi.com’da sizde yazabilirsiniz! İran’da gezdiğiniz yerleri, gözlem ve deneyimlerinizi burada yazarak başka insanların İran’a gitmesine ilham olmak isterseniz İrangezirehberi.com’un kapısı her zaman size açıktır. Benimle iletişime geçmekten çekinmeyin…

Bu sitede İran’ı gezerken ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulabileceksiniz. Ulaşımdan yeme içmeye, konaklamadan alışverişe ve farklı tatil planları üzerine geniş yelpazede bilgi sunan bir site.

Ayrıca yazmakta olduğum “İran Gezi Rehberi” ve Nahçıvan, İran, Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan ülkelerini kapsayan “Fatih Kibar Seyahatnamesi” adlı iki kitap projem var. Bu iki kitabın haberini de ilerleyen aylar buradan sizlerle paylaşacağım.

İrangezirehberi.com’u Detaylıca Tanıyın…

Herkesin keşfetmek istediği bir yer, bir şehir, bir ülke mutlaka vardır. Fakat genellikle zaman darlığından, ekonomik nedenlerden ya da gideceğimiz destinasyonu tam anlamıyla bilmediğimizden dolayı hep bir tereddüt yaşarız. Bu sorunların yaşanmaması için ise yola çıkmadan önce iyi bir hazırlık ve planlama yapılması en doğru olanıdır. Nitekim harika bir seyahat deneyimi yaşamak beraberinde iyi bir planlama ihtiyacını doğurmaktadır.

İran seyahatiniz boyunca karşılaşa bileceğiniz olumsuz süreçler neticesinde gezinizin nasıl kâbusa dönüşebileceğinin farkındayım. Önceliğim İran seyahatiniz boyunca keyifli bir deneyim yaşamanız yönündedir. Daha spesifik olarak düşündüğümüzde ise İran seyahatiniz öncesi bütçe planlamanıza yardımcı olmak ve site üzerindeki gezi rehberleri ile size en doğru bilgiyi aktarmak birinci önceliğimdir. Böylece kapsamlı olarak hazırladığım içeriklerden faydalanabilir ve İran seyahatinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

İran’da gezilip görülecek çok yer var. UNESCO eserleri, kültürel şehirler, doğal güzellikler, kayak merkezleri, alışveriş, yeme-içme, ulaşım ve konforlu bir konaklama için beklentilerinizi fazlasıyla karşılayan ucuz nitelikli oteller ile her türlü ihtiyacınıza tek bir adresten cevap veren İrangezirehberi.com bütün bu dinamikleri bir arada sunan kapsamlı bir gezi rehberidir.

Site üzerinde gün boyunca yeni bilgiler yayınlamaya ek olarak, haftalık bülten abonelerine son dakika fırsatları ve birbirinden etkili İran seyahat ipuçları göndermekteyim. Böylelikle göndermiş olduğum bültenler sayesinde uygun fiyatlara doğru tatil seçeneklerine daha hızlı ulaşabileceksiniz. İrangezirehberi.com, bülten abonelerine haftalık özel indirimler ve seyahat ipuçları gönderiyor. Sizde bültene abone olun ve bu bilgilerden faydalanın.

Bütçeniz sınırlı veya sınırsız olsun, ben burada senin için en samimi ve en güvenilir bilgileri sunarak İran seyahatinizin daha keyifli geçmesi için çalışıyorum.

Bu siteyle birlikte İran üzerinde yer alan birbirinden harika destinasyonları yakından tanıyıp keşfederek birlikte küçük bir İran turu yapmış olacağız. Okuyun, ilham alın ve keyifli bir İran seyahat deneyimi yaşayın!

İrangezirehberi.com, İran’a gitmek isteyen gezginlere seyahat planlamalarını yapmak için büyük kolaylık sağlayan rehber bir sitedir.

Öğrenci ve akademisyenler için ise İran tarihinin ve kültürünün yanı sıra Farsça ve İran edebiyatının tüm yönlerini kapsayacak birçok bilgiyi araştırması amacıyla düşünülmüş ve tüm bu araştırmaları kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır.

“İran, son yıllarda Türkler’in en sık tercih ettiği yurt dışı gezi rotalarından biri haline geldi. Vize zorunluluğunun olmaması, ucuz uçak biletleri, ucuz konaklama ve Türkiye’ye yakınlığı olması bu tercihlerden sadece birkaçı.”

“İrangezirehberi.com, Türkiye’nin en güncel gezi rehberi Hadigez.com’un iştiraki olan bir rehber sitedir. Kurucusu, derlemesi ve genel editörü seyahat yazarı ve İran danışmanı Fatih Kibar’dır.”

İran Gezi Rehberi Kitabı

İran gezi rehberi ile gezinizi planlayın ve Ortadoğu’nun görkemli ülkesine ilk adımı atın. İran, göz alıcı mimari eserleri, büyüleyici doğası ve uçsuz bucaksız çöl manzaraları, öğretici kültürü ve ön yargılarınızı kıracak derecede şaşırtıcı misafirperverliği ile dünya üzerinde yer alan en değerli ve en merak edilen ülkelerden biri.

İran’a bir gezi planlıyorsanız başucu gezi rehberiniz olacak olan “İran Gezi Rehberi” tüm sorularınıza cevap veriyor. Sürekli ön yargıyla yaklaştığımız İran, 3000 yıllık Pers kültürü, antik Persepolis kalıntıları, İsfahan’ın görkemli eserleri, olağanüstü Kaçar konakları, dünyaca ünlü ışıltılı müzeleri ve cennetten bir köşe olan Safevi bahçeleri ile sizleri bekliyor.

Gezilecek yerlerden yeme içmeye, ulaşımdan konaklamaya ihtiyacınız olan her şey bu rehberde. İran’a gitmeden önce bilmeniz gereken her şey bu gezi rehberinde. Kitap hakkında detaylı bilgi almak için;

İletişime Geçin

Tüm sorularınız için aşağıda yer alan e-mail adresi üzerinden bana e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

merhaba@hadigez.com
fatihkibar@outlook.com